סולר הוא דלק אורגני, ובאחסון ממושך מצטברים בו מים, חומרים מזהמים, חלקיקים ואורגניזמים. עם הזמן מידרדרת איכות הסולר, ובעת הצורך הוא עלול שלא לבצע את תפקידו כהלכה ואף לגרום לנזקים למנוע שמופעל באמצעותו, עד כדי השבתתו.  
סולר המיועד להפעלת גנרטור חירום שאינו עומד בתקן, עלול לאכזב ברגע האמת!   
בעיה נפוצה נוספת היא דליפת סולר מהמיכלים, שחלקם ישנים מאד. המיכלים טמונים באדמה, כך שלעתים עובר זמן רב עד שהדליפה מתגלה, ולאחר שנגרם זיהום חמור לקרקע ולמי התהום.  ​פרקש מקורות מתחדשים, החברה המובילה בישראל בסינון דלקים, מציגה טיפול חדשני בסולר, באמצעות מערכת סינון קבועה אשר שומרת על הסולר נקי ומוכן לפעולה בכל רגע. המערכת החדשנית מזרימה את הסולר שבמיכל דרך סדרת מסננים ייעודיים, ומחזירה אותו למיכל אותו נקי ממים ומזהמים. התהליך מתבצע פעם ביום במשך מספר שעות, בהתאם לכמות הסולר שבמיכל.   

התהליך מנוטר באמצעות ציוד ניטור ולוח בקרה אשר מתריע על כל תקלה, כגון סתימת אחד הפילטרים. במקרה של תקלה, ציוד הניטור מפסיק מיד את פעולת המערכת ומונע הצפה.  
נוסף לכך, המערכת כוללת גלאי לניטור הצפות, אשר מונע נזק סביבתי וכלכלי עקב דליפת סולר מהמיכל.

מכונת הסינון מבצעת שלושה שלבים של סינון: השמדת מיקרו-אורגניזמים, סילוק מים חופשיים וסינון חלקיקים ושלב ג׳ סילוק מים מומסים.

בנוסף מותקן חיישן הצפה - דליפות דלק מהמיכל עלולה לזהם את הקרקע ואת מי התהום וגורמות נזק כלכלי ותפעולי. הצטברות מים בשוחה, עקב גשמים או חדירת מי תהום, עלולה להכניס מים למיכל הסולר ולגרום לתהליכי קורוזיה. לכן מותקנת במערכת הסינון מערכת לאיתור הצפות. 

לוח הפיקוד והבקרה משמש לשליטה במערכת ולקבלת התרעות על תקלות במערכת ומיקומן המדויק. בלוח מותקנים ממסרים שליפים המאפשרים טיפול מהיר בתקלות. 

לוח התראה מרחוק - לוח הפיקוד והבקרה מחובר ללוח התראה מרחוק אשר ממוקם בחדר הבקרה במתקן 
 
טיפול מקדים: חיוני להצלחה  
חשוב לציין כי המערכת אינה מיועדת לניקוי המיכל והסולר המזוהם, משימה שאינה אפשרית ללא ריקון המיכל וביצוע ניקיון יסודי למיכל ולתכולתו. המערכת מיועדת לשמירה מתמדת על איכות הסולר, לאחר שבוצע תהליך מקדים של סינון קפדני של הסולר וניקוי יסודי של המיכל.  
פרקש מקורות מתחדשים היא מהחברות המובילות בישראל בתחום סינון דלקים וניקוי מיכלים וצנרות דלקים. לצוות החברה ניסיון רב שנים וידע רחב ומעמיק בסינון ומיחזור סולר, ניקוי מיכלי דלק והחלפת תשתיות דלק ישנות בחדשות, שבזכותם נהנים לקוחותיה מחיסכון משמעותי בסולר ובעלויות האחזקה, ומשיפור אמינות מנועי הדיזל. 

האתגר- סולר נקי לאורך זמן

הפתרון- מערכת קבועה לסינון סולר

 
Google+